astma jak z nia zyc

astma jak z nia zyc

Czy Second Hand Smoke naprawdę takie niebezpieczne

Choć prawdopodobnie jesteś świadomy zagrożeń związanych z paleniem i nadal pali, czy wiesz, że palenie może mieć również wpływ na dobre samopoczucie ludzi wokół ciebie?

Tak, to jest fakt, że zostało udowodnione w kółko w różnych zakątkach świata. A liczba zgonów, które są związane z chorobami związanych z paleniem u ludzi, którzy nie palą, ale są ofiarami biernego palenia, w dalszym ciągu rosnąć.

Dym papierosowy zawiera tysiące związków chemicznych, z których wiele może mieć bardzo zły wpływ na zdrowie. Wiele z tych substancji chemicznych (w tym niektóre rakotwórcze związki) pozostają w dymie papierosowym, nawet po wydechu dym, a kto wdycha dowolna część swojej wydychanego dymu jest następnie poddawane niemal tak samo toksyczne związki, które, jako palacz, jesteśmy.

W szczególności dzieci, są bardziej podatne na wpływ biernego palenia. Duża liczba spraw dotyczących dzieci z chorobami układu oddechowego spowodowana bierne palenie podano w Australii każdego roku. Badań przeprowadzonych w Instytucie Bosch w Sydney wykazały, że bierne palenie zwiększa prawdopodobieństwa zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS).

astma jak z nia zyc

Dziecko, które jest narażone na bierne palenie w swoich początkowych etapach (pierwszy od kilku lat) jest również na zwiększone ryzyko zachorowania na schorzenia takie jak zapalenie oskrzeli, astma, zadu, infekcje ucha itp bierne palenie może również wpłynąć na dziecko w etapie płodu, co prowadzi do niższej masie urodzeniowej ”.

Wpływ biernego palenia można również zobaczyć w miejscu pracy, a czasami ścigane. Badanie z udziałem pracowników wiktoriańskie wykazały, że pracownicy gościnność są bardziej skłonni do pracy w środowiskach zadymionych, iw rezultacie, są bardziej podatne na cierpią z powodu problemów, takich jak kaszel, świszczący oddech, ból gardła itp

Skutki biernego palenia nie ograniczają się do istot ludzkich, a jeśli masz zwierzęta w domu, ale także zmierzyć się zwiększone prawdopodobieństwo cierpiących na choroby związane z oddychaniem.

Dlatego, nawet jeśli nie zamierzamy rzucić palenie się, przynajmniej zdawać sobie sprawę z zagrożeń, jakie stanowi dla innych i uniknąć poddając je na bierne palenie.

Palenie sprawia, że ??niezdrowe, kosztuje fortunę, a jego prawdopodobnie cię zabije. To naprawdę jest dobry moment, aby rzucić palenie papierosów – zrobi to za Ciebie i Twojej rodziny będą Ci wdzięczni.

Artykuł dzięki: