- Zalety i wady wybielania zębów w domu vs. w gabinecie
- Jak Przebiega Proces Zakładania Aparatu Ortodontycznego?
- Odkryj magię czytania najmłodszym i poznaj sztukę wychowania pupila z wyjątkowymi książkami na Matfel.pl
- Ile kosztuje profesjonalne wyczyszczenie skórzanych butów?
- Wybór idealnej maty do ćwiczeń – jak znaleźć najlepszą opcję dla siebie?
Zbawienny wpływ ostropestu na wątrobę
Wątroba jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Intensywnie wpiera proces trawienia, przemianę materii, odtruwa organizm. Jej niesamowitą cechą iż potrafi samodzielnie się regenerować. Nie warto jednak bez potrzeby jej obciążać. Jeżeli następują sytuacje, w których ten organ jest szczególnie obciążony, to oprócz zmiany sposobu odżywiania i stylu życia, warto wzbogacić codzienną dietę o spożycie ostropestu-prawdziwego remedium dla wątroby.
Ostropest plamisty to gatunek rośliny należący do do rodziny astrowatych. Pochodzi z obszaru śródziemnomorskiego. Roślina ta dosyć przypadkowo rozprzestrzenił się w wielu miejscach świata. Można ją spotkać rosnącą dziko lub jako roślinę uprawną (np. w Polsce). Ostropest jest źródłem sylimaryny, kompleksu flawonolignanów znajdujących się w owocni i łupinie nasiennej ostropestu Jej działanie jest ogromne. Wpływa pozytywnie na komórki organu, uszczelnia je. Zapobiega przenikaniu toksycznych substancji wgłąb komórek wątroby. Pomaga w odtruwaniu wskutek nadmiernego spożycia alkoholu. Śmiało może być używana w przypadku niedomagania dróg żółciowych i wątroby, skurczy żołądka, pieczenia w gardle, a nawet ból głowy. Ostropest wykazuje działanie wiatropędne, więc doskonale sprawdzi się w walce ze wzdęciami.
Ostropest możemy przyjmować w trzech formach. Pierwszy to napar w owocu ostropestu. Przygotowujemy go z 1 łyżeczki owocu zalanego filiżanką wrzątku i pozostawionego 10 minut do naciągnięcia. Takich naparów spożywamy w ilości 3 filiżanek dziennie. Napar można zastąpić pełnym wyciągiem z ostropestu. Wówczas dozujemy 3 razy w ciągu dnia 10 kropel rozpuszczonych w szklance wody. Trzecia postać to kapsułki z odpowiednią zawartością sylimaryny, najlepiej przepisanych przez lekarza. Takie tabletki stosuje się w przypadku zaistniałych już uszkodzeń wątroby, w ilości 2 kapsułek trzykrotnie w ciągu dnia, najlepiej po spożytym posiłku.
Dostęp do środków na bazie lub zawierających ostropest jest bardzo łatwy. Od herbatek dostępnych w supermarketach po apteczne specyfiki, mam ogromny wybór produktów jakie nas zainteresują. Jeśli chcemy w naturalny sposób zadbać o naszą wątrobę, dobrze zaopatrzyć apteczkę w ostropest.