Jak leczyć pęcherze spowodowane przez opryszczkę?

Pęcherze spowodowane przez wirusa opryszczki powodują konsekwencje fizyczne i estetyczne, więc jeśli szukasz rozwiązań, aby wyeliminować ten rodzaj pęcherzy, zostań tutaj, a my damy Ci niezbędne rozwiązania dla tego wielkiego zła.

Jak wyglądają pęcherze wywołane opryszczką?

Przed pojawieniem się pęcherzyków należy przypomnieć, że na wardze lub w miejscu ich pojawienia się występuje mrowienie, które zwykle trwa od kilku minut do kilku godzin. Następnie pojawiają się czerwonawe zgrubienia, w okolicy pojawia się stan zapalny, a pęcherze wypełnione są płynem, który po pęknięciu wydalany jest na zewnątrz, po czym płyn ten przekształca się w owrzodzenie. Owrzodzenie przekształca się w strupek, który po około 5-10 dniach od pojawienia się odpada, a wraz z nim kończy się dyskomfort; czasami pęcherz może nie wyjść, ale mrowienie i zaczerwienienie okolicy tak. Musimy zwracać uwagę na zdrowie jamy ustnej naszych dzieci, ponieważ u nich także mogą pojawić się tego typu schorzenia, takie jak wirusy w jamie ustnej, na dłoniach i stopach, dlatego odpowiednio wczesne ich wykrycie może pomóc w zapobieganiu późniejszym problemom.

W jaki sposób przenoszone są pęcherzyki opryszczki?

Opryszczka ma kilka dróg zakażenia, głównym źródłem zakażenia jest stosunek seksualny z osobą zakażoną, bez względu na to, czy ma ona objawy, czy nie; druga droga to opryszczka jamy ustnej, która pojawia się, gdy mamy kontakt z osobą bezobjawową, a gdy jesteśmy niemowlętami, jesteśmy bardziej narażeni, ponieważ członek rodziny lub przyjaciel rodziców może być nosicielem choroby, nie wiedząc o tym, co niewinnie przenosi opryszczkę jamy ustnej na dziecko. Dlatego też wielu ekspertów zaleca, aby nie całować dzieci, zwłaszcza noworodków, w usta, ponieważ opryszczka u niektórych osób nie objawia się, a więc są one nosicielami i mogą zarazić dziecko, bez żadnych intencji. Z drugiej strony opryszczka narządów płciowych powoduje ból, zaczerwienienie i stan zapalny w okolicach intymnych, ale w wielu przypadkach nie ma żadnych objawów, a dana osoba jest nosicielem choroby, nie wiedząc o tym.

Jakie są skutki pęcherzyków wywołanych przez opryszczkę?

Objawy te występują zwykle od 2 do 12 dni po zakażeniu, podobnie jak swędzenie w okolicy narządów płciowych, białe lub czerwone pęcherzyki, owrzodzenia i strupki, a w przypadku zimnej owrzodzeń wyglądają one jak małe zgrubienia lub pęcherzyki w jamie ustnej wypełnione płynem, które po pęknięciu tworzą owrzodzenie, a następnie bolesne i brzydkie strupki, które mogą utrzymywać się od 2 do 3 tygodni bez pozostawiania blizn.

Porady dotyczące leczenia pęcherzyków opryszczki.

1. Leczenie farmakologiczne.

W tym rodzaju leczenia na zmienione chorobowo miejsce zwykle nakłada się maści zawierające substancje o nazwie acyklowir, walacyklowir i famcyklowir. Należy je stosować przez okres 7 dni, co najmniej 2 do 4 razy dziennie. Podkreślamy, że nie wyleczy to opryszczki, a jedynie zmniejszy jej objawy.

2. Leczenie domowe.

Domowe sposoby leczenia nie są częścią medycyny tradycyjnej, jednak pomagają zmniejszyć ból, stan zapalny i swędzenie owrzodzeń, a także wspomagają gojenie, podobnie jak maści. Dlatego wielu lekarzy zaleca również tego typu alternatywne rozwiązania, wśród których można wymienić propolis — ten domowy środek jest doskonałym sprzymierzeńcem w leczeniu owrzodzeń i eliminacji bakterii. Jego stosowanie polega na umieszczeniu kilku kropli na dotkniętym obszarze 3 razy dziennie, aż do wyschnięcia rany. Herbata z nagietka — nagietek jest wspaniałym środkiem przeciwzapalnym, który skutecznie uśmierza ból i ropienie w miejscu dotkniętym chorobą, dlatego zaleca się jego obfite przyjmowanie, sporządzanie naparu z nagietka, a także przykładanie kompresów nasączonych herbatą.