Bananowa dieta. Jedz, chudnij i bądź spokojny.

Hitem ostatnich miesięcy jest bananowa dieta. To odpowiednia dieta dla niecierpliwych. Dla tych, którzy w szybkim czasie chcą widzieć efekty. Pochodzi z Japonii i zrobiła furorę dzięki śpiewaczce operowej, która stosując ją, w bardzo krótkim czasie zrzuciła aż 7 kg. Jest tania, nieskomplikowana i nie zanotowano podczas jej przechodzenia żadnych skutków ubocznych. Używana chętnie przez dietetyczki i blogerki. Same testują tę dietę, a jej wynikami dzielą się w social mediach. Dzięki temu dieta bananowa zbiera pozytywne opinie i jest coraz popularniejsza. Pomimo że w zasadzie jest monodietą, nasz organizm dobrze ją toleruje.

Co jemy na diecie, czyli zasady diety bananowej.

Oczywiście podstawą tej kuracji odchudzającej jest odpowiednio skomponowany jadłospis. Nie mniej jednak ważne są dodatkowe jej wytyczne. I tak podczas jej stosowania nie przekraczamy kaloryczności posiłków. Dziennie wolno nam zjeść do 1000 kcal. Nie zaleca się też stosowania intensywnych treningów. Wybieramy spacer zamiast sprintu. Kolację jemy najpóźniej do godziny 19.00. Nawadniamy organizm i pijemy dużo wody – około 3 litrów dziennie. Ponieważ podstawą naszego menu są banany i jemy ich dużo, zadbajmy o ich jakość. Warto wybierać te z upraw ekologicznych.

Najkrótsze warianty diety bananowej.

To, co jemy, zależy od czasu, jaki przeznaczamy na przeprowadzenie diety. Jej twórcy- Sumiko i Hitoshi Watanabe, proponują nam kilka opcji. Najkrótszą z nich jest jednodniowe oczyszczanie. Jemy około 6 bananów w ciągu dnia i pijemy wodę. Ta kuracja ma za zadanie oczyścić organizm i przywrócić do równowagi układ trawienny. Stosowana jest najczęściej po zbyt obfitych posiłkach dnia poprzedniego. Kolejną krótką dietą bananową jest dieta trzydniowa. Podczas jej trwania w ciągu jednego dnia spożywamy tylko 3 banany średniej wielkości i każdego z nich popijamy szklanką pełnowartościowego mleka. Do tego pijemy sporo wody. Przy wyborze tych wariantów nie nastawiajmy się na duże spadki wagi. To nie jest cel najważniejszy. Głównie chodzi o oczyszczenie organizmu i uwolnienie go z toksyn. Mimo to tego ubytki w wadze kształtują się i tak na poziomie około 3 kg.

Dłuższe warianty diety bananowej.

W opcjach tych, głównym celem jest redukcja nadprogramowych kilogramów. I tak na diecie tygodniowej jemy owoc trzy razy dziennie. Spożywamy go w posiłku składającym się z 1 banana, 3 łyżek płatków owsianych, 1 łyżki naturalnego miodu, szklanki naturalnej maślanki bądź naturalnego jogurtu. Do tego, przed każdym takim posiłkiem i po jego zakończeniu pijemy szklankę naturalnej, letniej wody. Dodatkowo zaleca się zjedzenie w ciągu dnia 2 jabłek. Pomogą nam one w zaparciach, gdyby takie się pojawiły. Przy tej metodzie spadek wagi utrzymuje się na poziomie od 5 do 7 kilogramów. Wariant najdłuższy to dieta 30 – dniowa. Nie zaleca się stosowania jej dłużej! Bazą żywienia są oczywiście banany, ale jemy je wyłącznie na śniadanie. 2 średniej wielkości owoce popijamy szklanką mleka lub wody. Obiad i kolację komponujemy dowolnie, ale oczywiście nie wolno nam przekroczyć razem 1000 kcal. To, co jest zakazane to: spożywanie jakiegokolwiek cukru, słodyczy, lodów, słodkich napoi, słonych przekąsek, alkoholi i nabiału. Banany można spożywać również pomiędzy posiłkami, jeśli mamy na nie ochotę. Pijemy dużo wody. Redukcja, jaka następuje po miesiącu stosowania tej opcji to około 7 kilogramów. Jest to najmniej restrykcyjna dieta.

Twórca diety bananowej schudł aż 17 kilogramów. To rzeczywiście przekonujący nas argument do jej przeprowadzenia. Warto jednak skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć jego opinii. Zasady diety bananowej nie są skomplikowane. Nie musisz na niej gotować ani zaopatrywać się w całe mnóstwo dodatkowych składników. Może więc warto spróbować?