Jak schudnąć i przeżyć.

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać jednak zdarza się, niekiedy, że odchudzamy się okazjonalnie. Najczęściej przed sezonem urlopowym, wielką uroczystością czy wakacjami wyjazdami. Wszystko po to aby nieco odsłonić bez skrępowania ciało. Bardzo chętnie sięgamy wtedy po głodówki, diety cud, oczekując, że w bardzo krótkim czasie uda się pozbyć kilku zbędnych kilogramów. W rezultacie nawet jeżeli w taki sposób uda się osiągnąć wymarzony cel i schudniemy to jest niewielka szansa na utrzymanie takiej wagi.

Dieta cud i głodówka na odchudzanie

Dlaczego diety cud nie są skuteczne? Dzieje się tak ponieważ w trakcie restrykcyjnych kuracji odchudzających organizm uczy się “oszczędzania”. Robi zapasy jednocześnie zmniejszając swoje wydatki, by przetrwać ciężki czas niedostatku. Kiedy zaczynamy wracać do standardowego sposobu odżywiania, organizm nadal oszczędza w obawie przed kolejnym kryzysem niedostatku. Jednocześnie stara się nadrobić zaległości np. nadbudowując ubytki wody, w ten sposób stracone kilogramy wracają z nawiązką. W taki sposób doświadczamy efektu jo-jo.

Jak schudnąć i przeżyć?

Jeżeli chcemy schudnąć, to przede wszystkim pamiętajmy aby robić to z głową, bez pośpiechu. Pozwoli to zatrzymać efekt na dłużej, aby schudnąć trwale najoptymalniej jest chudnąć 0,5 – 1 kg tygodniowo. Wybierajmy dietę niskoenergetyczną, jednak urozmaiconą, zawierającą wszystkie niezbędne składniki, jednoczenie przy znacznym ograniczeniu tłuszczów oraz wysokokalorycznych węglowodanów. Większość takiego zapotrzebowania pokryją warzywa, z kolei produkty, które najbardziej utrudniają proces odchudzania to tłuszcze zwierzęce oraz produkty z oczyszczonych zbóż do których należy biała mąka. Zrezygnujmy całkowicie ze słodyczy i cukru, zastępując je niezbyt duża ilością owoców.

Ruch i zdrowie – rower, spacer, pływanie.

Każda kobieta marzy o pięknym i szczupłym ciele, jednak odchudzanie wymaga wysiłku i cierpliwości. Elementem, który bezwzględnie powinien towarzyszyć każdej diecie czy kuracji odchudzającej jest aktywność fizyczna. Bez ruchu nie ma możliwości aby ciało funkcjonowało prawidłowo a tym bardziej nie będzie w stanie wypracować szczupłej sylwetki. Każda aktywność fizyczna jest dobra, może być to gimnastyka, bieganie, jazda na rowerze, chodzenie, pływanie.

Dieta indywidualna i konsultacje z dietetykiem

Zanim zdecydujemy się na wybór diety odchudzającej zastanówmy się dobrze na czym najbardziej nam zależy. Czy chodzi tylko o zmniejszenie kilogramów czy zależy nam także na utrzymaniu wymarzonej sylwetki ale przede wszystkim naszym zdrowiu. Za bardzo skuteczne i najbezpieczniejsze są diety dobierane indywidualnie do każdego. Indywidualnie dobrany program odchudzający, który układany jest przez doświadczonego dietetyka i uwzględnia potrzeby każdego pacjenta. Dieta taka uwzględnia oprócz upodobań także stan zdrowia pacjenta oraz zapewnia optymalne zapotrzebowanie organizmu aby nie zaburzać jego zdrowego funkcjonowania i nie doprowadzać do wyniszczania czy zaburzeń.