Aktywny wypoczynek na rowerze

Jazda na rowerze, sprawia mnóstwo przyjemności. Wie o tym każdy miłośnik tego pojazdu. Na rowerze można jeździć prawie przy każdej pogodzie i po każdej trasie, dlatego też coraz bardziej przybywa zwolenników tego sportu. Nie ma się więc czemu dziwić, że różne środki transportu udostępniają możliwość przewozu rowerów, bo coraz więcej osób zabiera swoje rowery na wakacje.

Rower przewożony pociągiem

Jedną z form transportu, która zapewnia możliwość przewozu rowerów, jest pociąg. Praktycznie każda kolej udostępnia taką możliwość, z której pasażerowie chętnie korzystają. W pociągach powstały specjalne przedziały rowerowe, w których można przewieźć rower w bezpieczny sposób. W takich przedziałach powstały specjalne stanowiska, w których umieszcza się rowery. Dzięki temu w czasie podróży stoją one stabilnie i nie ma żadnego ryzyka, że zostaną one uszkodzone. Koszt przewozu roweru jest doliczany do biletu kolejowego, przy zamawianiu bilety należy podać informację o tym, że będzie się przewozić swój rower.

Rower w pociągu

Niezależnie od tego, czy pociąg kursuje po Polsce, czy wyjeżdża za granicę, w każdą podróż można zabrać ze sobą własny rower. Ma to wiele zalet, bo dzięki temu będzie można spędzić wakacje w aktywny sposób i zaoszczędzić na środkach transport komunikacji miejskiej w miejscu do którego się udajemy. To bardzo dobry pomysł by zabrać ze sobą swój rower, bo jazda na rowerze jest nie tylko przyjemna ale też i zdrowa. Przewóz roweru pociągiem jest jedną z najbardziej korzystnych opcji, w pociągu jest wiele miejsca na ten cel, w czasie podróży nie trzeba się też martwić o bezpieczeństwo swojego roweru. Wejście do przedziału rowerowego, jest dodatkowo poszerzone, dzięki temu nie ma żadnego problemu z wprowadzeniem i wyprowadzeniem roweru z pociągu.

Warto zabrać ze sobą rower w każdą podróż, nie kosztuje to zbyt dużo a zapewnia wiele możliwości ruchu na wolnym powietrzu. Rower można łatwo schować i zabezpieczyć na czas noclegów, a w czasie dnia jeździć nim po okolicy.