Jak zadbać o skuteczność swojej diety?

Bardzo istotną kwestią, która pozwoliłaby nam jakkolwiek rozpoczęcie swojej diety jest rozpoczęcie działania na zasadzie małych kroków. Nie możemy od razu wymagać od siebie, że w tydzień zrzucimy kosmiczne ilości kilogramów i od tak uda nam się zmienić nawyki żywieniowe. Zarówno pierwsza jak i druga kwestia to proces, który wymaga znacznie dłuższego czasu i znacznie większej cierpliwości. Musimy przygotować się na to stopniowo, właśnie dzięki wyżej wspomnianej metodzie małych kroków.

 

Jeśli Twój organizm był przyzwyczajony do przyswajania dużej ilości niezdrowego jedzenia w postaci słodyczy, fast-foodów, napojów słodzonych czy innych rzeczy dalekich od możliwości określenia ich zdrowymi-nie możesz liczyć od tak na nagłe spektakularne zmiany w tym temacie. Niestety w trakcie złej diety i niezdrowego odżywiania Twoje nawyki również działały w ten sam sposób i nie jest zapewne łatwo teraz od tak je zmienić, bez żadnych działań w tym kierunku. Musisz przygotować się na wyjście ze strefy komfortu i liczne kryzysy, początki nie są i nie były nigdy łatwe. Dieta i zmiana nawyków żywieniowych wymaga otwarcia się na nowe propozycje i niekoniecznie zawsze te wygodne. Stopniowo musisz zacząć zmieniać swoje przyzwyczajenia-z przyzwyczajenia do standardowych dla Ciebie dotychczas produktów spożywczych-słodyczy, słonych chipsów, fast-foodów i innych tego typu rzeczy będziesz musiał bądź musiała przyzwyczaić się do ich stopniowego ograniczenia, a wprowadzenia innych, zdrowszych rzeczy jak na przykład warzywa, owoce czy inne produkty bogate w składniki odżywcze i witaminy. Nie możesz zamykać się na nowe możliwości-jeśli traktujesz dietę serio to musisz przygotować się na pewne wyrzeczenia, ale z pewnością przetrwanie wszelkich kryzysów i odpowiednie samozaparcie sprawi, że z czasem nowe nawyki żywieniowe staną się Twoją codziennością, nawykiem, którego już nie będziesz chciał lub chciała się wyzbywać, gdyż z czasem również zrozumiesz, że jest to kwestia kluczowa dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zdrowa dieta

Musisz nastawić się na duże zmiany i dużo cierpliwości-nic nie przychodzi od tak, uczysz się przyzwyczajać do nowych rzeczy i nowego stylu życia zatem początkowe trudności na Twojej drodze są zupełnie zrozumiałe i normalne. Nie poddawaj się na starcie, pamiętaj co chcesz osiągnąć i zrozum, że stan, który teraz odczuwasz jest stanem tymczasowym i jest kwestią zmiany pewnych przyzwyczajeń, która jak już zostało wyżej powiedziane wymaga czasu i cierpliwości. Po upłynięciu sporej ilości czasu, dzięki wytrwałości w swoich postanowieniach i dzięki odpowiedniemu nastawieniu do kwestii diety, odchudzania i zdrowego żywienia zauważysz wkrótce pewne efekty, które również z czasem staną się coraz bardziej widoczne i coraz bardziej zauważalne przede wszystkim dla Ciebie samego. Stawiaj sobie jasne cele i uparcie od nich dąż, a po pewnym czasie sam/sama przekonasz się, że było warto i poczujesz dumę z podjętej decyzji, własnego zaangażowania i pracy.