Siłownia domowa

Motywacja. Czy watro mieć rower stacjonarny w domu?

Nie możesz chodzić na siłownię tak często, jak chcesz? Dziś to już nie jest problem. Mając niewiele pieniędzy i mnóstwo pomysłów, możesz łatwo sprowadzić sprzęt do ćwiczeń, do domu aby utrzymać stały program treningowy i wykonywać wszystkie ćwiczenia, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji. I nie należy lekceważyć takiej opcji, ponieważ dzięki fitnessowi w domu możesz również zaoszczędzić na członkostwie w siłowni, a także masz możliwość trenowania, kiedy chcesz. Z podstawowych narzędzi takich jak gumowe maty, piłki, hantle, ciężary, sztangi, dyski i drążki do podciągania, aż po maszyny, które znajdziesz w każdej siłowni, wszystko jest teraz łatwo dostępne online. Siłownia domowa to świetny pomysł dla wszystkich.

Przy zakładaniu domowej siłowni nie możemy nie zacząć od najbardziej rozpowszechnionego i używanego narzędzia do treningu sercowo-naczyniowego , jakim jest bieżnia. Ta maszyna pozwala biegać i chodzić nawet w domu, a tym samym wykonywać te ćwiczenia fizyczne, które pozwalają spalić więcej kalorii i tłuszczu, trenować i tonować nogi, pośladki i łydki, aktywować krążenie krwi i poprawiać wydolność serca. Na rynku dostępne są dwa rodzaje bieżni: elektryczne i magnetyczne. Różnica polega na tym, że do uruchomienia taśmociągu pierwszy zużywa energię elektryczną, a drugi ruch biegacza (o prędkości taśmy decydują dwa zbliżające się i oddalające magnesy zgodnie z siłą nacisku użytkownika). Istnieje wiele wariantów tych produktów, które można kupić online , zaczynając od niskich przedziałów cenowych (od 400 zł).

Rower treningowy

Kolejną maszyną cardio, której nie może zabraknąć w naszej domowej siłowni, jest klasyczny rower treningowy. Ćwiczenie na rowerze stacjonarnym, zawsze w połączeniu ze zdrową dietą i właściwej postawy, ma kilka korzyści dla naszego organizmu: oprócz utraty wagi ujędrniają ciało. Na rynku znajdziemy różne rodzaje rowerów treningowych: rower stacjonarny (w rzeczywistości z pionową ramą), poziomy rower treningowy z oparciem (szczególnie odpowiedni dla osób cierpiących na bóle krzyża) i rower spinowy (odpowiedni na intensywne sesje treningowe aerobik). Poszczególne modele różnią się także układem hamulcowym, który może być elektromagnetyczny (a więc regulowany przez komputer pokładowy roweru) lub magnetyczny (koło zamachowe spowolnione dzięki zastosowaniu magnesów w linii).

Kolejnym dobrym elementem wyposażenia naszej domowej siłowni jest z pewnością wioślarz. Jest to maszyna, która pozwala na opracowanie kompletnego programu treningowego poprzez stymulację prawie wszystkich mięśni ciała (ok. 80%) poprzez symulację czynności wiosłowania w wodzie. Maszyna wioślarstwo jest w rzeczywistości najbardziej kompletnym narzędziem do ćwiczeń, ponieważ działa na uda, pośladki, klatkę piersiową, ramiona, barki i plecy. W rzeczywistości istnieją wioślarze z oporem hydraulicznym (najprostsze i najtańsze), oporem powietrza czy oporem magnetycznym.