Profesjonalny alkomat policyjny

Alkomat policyjny jest dokładnym sprzętem, służącym pomiaru trzeźwości. Profesjonalny alkomat policyjny jest niezbędny nie tylko służbom mundurowym, ale także w tych miejscach pracy, w których niezbędna jest kontrola trzeźwości, np. w firmach transportowych. Warto korzystać z profesjonalnego sprzętu. 

Profesjonalne alkomaty policyjne

Alkomaty profesjonalne przede wszystkim cechują się tym, że są niezawodne, ich pomiar jest dokładny. Alkomat dowodowy musi posiadać niezbędny dokument, jakim jest ,,Świadectwo Wzorcowania”, jest on ważny przez 6 miesięcy, z tego powodu właśnie co tyle powinien być on kalibrowany. Dzięki specjalnej funkcji przypominania o kalibracji sprzętu, którą posiada każdy alkomat profesjonalny, nie trzeba się martwić, że się o tym zapomni.

  • Wyróżniamy alkomaty dowodowe, ich pomiar może stanowić dowód w sądzie, jest dokumentem potwierdzającym stan trzeźwości.
  • Alkomaty przesiewowe – wykorzystuje się je do sprawdzenia większej ilości osób w krótkim czasie. W ich przypadku nie korzysta się z ustnika. Kiedy okaże się, że ktoś posiadał alkohol w wydychanym powietrzu, wówczas dodatkowo ma wykonywany test alkomatem dowodowym.

Jakie warunki muszą spełniać alkomaty policyjne?

Za sprawą atestów mamy pewność, że pomiary alkomatem będą dokładne. Mogą służyć jako dowód w sprawach sądowych. Ich cechą charakterystyczną przez wzgląd na specyfikę pracy oraz służb mundurowych jest to, że muszą spełniać warunki do wykonywania dużej ilości pomiarów w ciągu dnia. Posiadają one specjalne czujniki elektromechaniczne, dzięki którym wykrywa się stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Inny rodzaj alkomatów to alkomaty przesiewowe. Pozwalają one na bardzo dużą oszczędność czasu, ponieważ w krótkim czasie można sprawdzić dużą ilość osób w krótkim czasie. Tu pomiar wykonuje się bez ustnika.

 

Warto zapoznać się z ofertą, by znaleźć odpowiedni policyjny alkomat alkopatrol.pl.

Alkomat policyjny ALP  – 1 LITE ten alkomat dowodowy to młodszy odpowiednik najpopularniejszego modelu. Jest niezwykle dokładny, rzetelny. Dodatkowo w zestawie można znaleźć aż 400 ustników jednorazowego użytku, oprogramowanie, bezpłatne kalibracje przez  lata. Posiada bardzo precyzyjny czujnik elektrochemiczny.

Popularnym modelem alkomatu przesiewowego jest i Blow Promiler, także posiada sensor elektrochemiczny, darmowa kalibracja przez rok, jest niezwykle dokładny, posiada niezbędne atesty. Pomiar wykonuje się bezustnikowo, w krótkim czasie można sprawdzić wiele osób, co jest dużym ułatwieniem.