Rower elektryczny

Rower czy hulajnoga?

Jazda na rowerze wspomaganym pedałami nie wyeliminuje całkowicie wysiłku fizycznego, ale dzięki komputerowi pokładowemu możesz zdecydować, jak bardzo go zmniejszyć . Oznacza to, że możesz dalej uprawiać aktywność fizyczną i cieszyć się wszystkimi korzyściami z nią związanymi, ale w razie potrzeby, dzięki pomocy silnika elektrycznego, możliwe jest przejechanie 25 km /h bez wysiłku! To sprawia, że ​​idealnie nadają się dla tych, którzy nie są zbyt wysportowani, dla tych, którzy muszą zmagać się z długimi odcinkami drogi (lub stromymi zboczami), dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas i dla tych, którzy chcą pracować idealnie w porządku. Rowerek elektryczny czy hulajnoga elektryczna to świetny pomysł dla każdego.

Dziecko i hulajnoga

Dzięki rowerowi ze wspomaganiem pedałowania wiele miejsc, które wcześniej wydawały się odległe, staje się osiągalne, a zakupy stają się przyjemnością.
Posiadanie roweru elektrycznego skłoniło kobiety do podejmowania większej liczby podróży niż mężczyźni, podczas gdy mężczyźni mieli tendencję do robienia dłuższych podróży, gdy byli poza domem.

Każdy, kto z niego skorzystał, zgadza się, że choć wysiłek pedałowania nie jest anulowany, pomoc roweru elektrycznego jest bezcenna: to ona pozwala na dłuższe i bardziej męczące podróże ze spokojem, jaki w przypadku zmęczenia, rower pomoże Ci na kolejnym podjeździe! Na tym właśnie polega cudowny paradoks roweru elektrycznego: wielu uważa, że ​​jest to produkt dla tych, którzy nie chcą ćwiczyć, jednak dzięki temu, że pozwala przejechać więcej dróg w krótszym czasie i z mniejszym wysiłkiem, popycha również tych, którzy nigdy go nie używali, aby więcej pedałowali i byli bardziej aktywni . Ten efekt występuje również u najbardziej aktywnych osób: czasami po długich przejażdżkach lub intensywnych treningach nie chcielibyśmy wracać na rower i kupować tylko butelkę mleka lub trochę chleba. Ale pomysł, że rower elektryczny da wytchnienie zmęczonym nogom, pozwala wyjść i cieszyć się jazdą w całkowitym odprężeniu.

W przypadku klasycznego roweru jesteś bardziej podatny na boczne podmuchy wiatru, które mogą spowodować upadek jeśli będziesz pedałować pod wiatr, będziesz musiał włożyć większy wysiłek w poruszanie się. Kiedy znajdziesz się na skrzyżowaniu, na światłach lub na rondzie w środku ruchu, musisz zwrócić szczególną uwagę na ponowne uruchomienie, które musi być ostrożne, ale także szybkie, aby uniknąć potrącenia przez samochód. Jeśli nie czujesz, że zawsze możesz liczyć na refleks, problemy te łatwo rozwiążesz dzięki wspomaganiu pedałów, które pozwalają poruszać się szybciej i z mniejszym wysiłkiem
niż na tradycyjnym rowerze!

Niektórzy mogą być błędnie przekonani, że rowery elektryczne nadają się tylko dla tych, którzy muszą jeździć nimi w ruchu miejskim, aby jechać do pracy, a że do trekkingu, kolarstwa górskiego itp. konieczne jest użycie standardowego roweru. Wcale nie.