Sport jako lek na całe zło

Lifestyle to amerykańskie określenie stylu życia, który prowadzimy. To sposób w jaki spędzamy czas wolny, to również charakter pracy zawodowe, to rodzaj posiłków jaki spożywamy. Od pewnego czasu zapanowała moda na blogi lifestylowe na których, celebryci, ludzie sławni ale także zwykli zjadacze chleba pokazują publicznie swoje życie. Prezentują przed światem wirtualnym swój sposób życia, swoje pasje, pomysły spostrzeżenia. Doskonałym przykładem dokumentującym takie historie są blogi oraz videoblogi. Do najpopularniejszych należą te związane z modą, podróżami, życiem codziennym oraz sportem.

Sport lekarstwem na całe zło

Na zdrowy lifestyle bez wątpienia składa się kilka czynników główne z nich to zdrowe odżywianie oraz sport. Systematyczne ćwiczenia wpływają dobroczynnie nie tylko na kondycje fizyczną, zdrowie organizmu ale również na zdrowie psychiczne. To najlepsze lekarstwo na większość gnębiących nas przypadłości – a ponadto najtańsze jakie jest dostępne na rynku oraz bez skutków ubocznych.

Efekty regularnej aktywności fizycznej

Przede wszystkim młodość! Coś czego wszyscy pożądamy nader mocno. Wiek biologiczny ciała staje się niższy o kilka a nawet kilkanaście lat, niż ten wynikający z metryki urodzenia.
Uśmiech. To chyba oczywiste, że trudno być smutnym kiedy dopisuje nam humor, czujemy się lekko i młodo.
Odporność. Tak to prawda, ze nawet kiedy wszyscy dookoła kaszlą i kichają osoby osób aktywnych fizycznie omijają przeziębienia.
Atrakcyjny wygląd. Ważysz tyle ile trzeba, chociaż wcale nie spożywasz mniejszych porcji posiłków, za to inni muszą katować się drakońskimi postami i głodówkami. To kolejna zaleta aktywnego stylu życia, czyli sportowego lifestylu. Ładny wygląd, sportowa sylwetka i witalność dodają urody każdemu a do tego są bardzo pociągające.
Siła i wytrzymałość. Sport wzmacnia mięśnia, zmniejsza ilość tłuszczu w organizmie. Osoby wysportowane siłą potrafią zaimponować nawet ludziom dużo młodszym od siebie.

Nasze ciało uwielbia zdrowy lifestyle i z pewnością będzie nam wdzięczne nawet jeżeli od czasu do czasu zmusimy je do większego wysiłku. Dbajmy zatem o siebie, odstawmy tabletki częściej sięgajmy po rower, rolki, narty biegowe a nawet chwyćmy za kijki. Omijajmy apteki szerokim łukiem a wszystko to co wydalibyśmy w nich przeznaczajmy na sprzęty sportowe, na karnet na basen albo na wygodne obuwie. Porzućmy także ulubione, niezdrowe przysmaki, i zamiast spędzać czas pasywnie przed tv, aktywujmy nasze ciało. Nie trzeba wiele, wystarczy wygodne ubranie i chodźmy na spacery na świeżym powietrzu. Cieszmy się otoczeniem, podziwiajmy przyrodę. Biegajmy, dotleniajmy płuca, aktywujmy układ krążenia do cięższej pracy, wzmacniajmy serce. Jeźdźmy na rowerze, w domu i na dworze, po ścieżkach rowerowych i po drogach leśnych, podwyższajmy sobie poprzeczkę. Próbujmy nowych rzeczy, nie bójmy się eksperymentować. Nasze ciało to pokocha i odwdzięczy się długim i przyjemnym życiem, to właśnie jest efekt zdrowego stylu życia.