Zniechęcony do treningu? Sprawdź jak tego uniknąć!

Mnóstwo osób chce dobrze wyglądać i cieszyć się zdrowiem, lecz nie wszystkim się to udaje. Często bowiem szwankuje motywacja i z czasem zaczynamy szukać coraz więcej wymówek, aby zaprzestać regularnych ćwiczeń. Jeśli jest to i twój kłopot to nie odrywaj się od lektury, a pewnością znajdziesz rozwiązanie swojego problemu. Ćwiczenia to zdrowie.

Jak zacząć ćwiczyć aby się nie zniechęcić?

Zdecydowanie należy sprawić, aby od samego początku trening był dla nas źródłem przyjemności i swego rodzaju odskocznią od trosk dnia codziennego. Do tego w początkowej fazie zauroczenia treningiem siłowym hamujmy swoje zapędy i nie rzucajmy się na duże ciężary. W ten sposób łatwo się przeforsować i w konsekwencji zniechęcić. Nikt tego nie zakłada na początku swojej przygody treningiem siłowym, lecz duży odsetek ćwiczących tak właśnie kończy. Mając ten fakt na uwadze, warto wpoić sobie kilka istotnych reguł, które pozwolą nam tego uniknąć.

Pamiętaj o nakreśleniu celów

Zaczynając przygodę z treningiem, warto mieć jasno obrany cel. Należy tu jednak podkreślić, że powinien on być realny. Na wstępie przygotujmy swoje ciało do wysiłku poprzez dobór nie tylko odpowiednich ćwiczeń, ale również intensywności czy własnych upodobań. Z czasem możemy zacząć podnosić intensywność, pamiętając o unikaniu przetrenowania.

Modyfikuj pany treningowe

Niepożądaną sytuacją nie tylko przy ćwiczeniach fizycznych jest nuda. Jak tylko nadchodzi monotonia, to z reguły zaczynamy tracić zapał i wykonany trening staje się przykrą koniecznością. Dobrym pomysłem będzie też nie skupianie się tylko na jednej aktywności, lecz łączenie np. siłowni z bieganiem.

Partner treningowy

Osoba, z którą wspólnie wykonujemy daną aktywność fizyczną, jest nieocenionym źródłem korzyści dla stawiających pierwsze kroki na siłowni i nie tylko. Nie tylko możemy z taką osobą wspólnie rozmawiać, ale też poprawiać swoje błędy czy też wzajemnie się dopingować do wznoszenia a wyższy poziom.

Plan działania to podstawa!

Chcąc osiągnąć założony cel, nie można działać po omacku. Stąd też koniecznie trenujmy na podstawie przemyślanego planu treningowego. Oczywiście nie powinien on być stosowany ciągle, bo wraz z wytrenowaniem warto pamiętać o progresji i zmianie intensywności.